Domů » František Toman, vedoucí elektrikář a vývojář

František Toman, vedoucí elektrikář a vývojář

František Toman, je elektrospecialista a vývojář.

V našem stavebním družstvu působí nejen jako elektrikář, který Vám nabídne své služby, ale také jako inovátor a vynálezce.

Vývojové oddělení stavebního družstva AKORN pracuje pod vedením Františka Tomana na vývoji vlastního generátoru nanovláken, který se bude dát postavit i v domácím prostředí, nebo ho zvládnou vyprodukovat malé obce, nemocnice a sociální společnosti.

Naše stavební družstvo SD AKORN a jeho řemeslnná provozovna Interiéry Praha . EU, má mezi svými řadami i jednoho bývalého vývojáře nových revolučních metod nanogenerátorů Františka Tomana.

Náš František je z větší části spoluautorem několika vynálezů v této oblasti.

Glutathion 1Glutathion 2Glutathion 3Dvojitý zvonXian PosterVenice

Více na jeho autorských stránkách NANOCentron

Aktuálně František ve spolupráci s AKORN vyvíjí vlastní generátor nanovláken. Prototyp s názvem “kovový glob” je už postavený a František na něm vyprodukoval již první vzorky.

František již před dvaceti lety započal se zvláknováním polymerů odstředivou metodou pro potřeby VÚPP (Výzkumný ústav potravinářský Praha) a již v roce 2006 pro ně navrhl řadu patentů, postupů i zařízení.
Poslední patent, který byl nedávno zapsán, je kromě ČR též zapsán v USA  a  umožňuje nasazení v průmyslovém zařízení.
František pak dále pokračoval ve vývoji již pod křídly naší družstevní společnosti a dokončuje nyní velice zajímavé a výkonné zařízení pro zvlákňování polymerů, tedy výrobu nanovlákenné membrány vhodné pro roušky, jako bariéry virům v průmyslovém provozu a v domácnostech.
Jak jsme psali výše, prototyp je již hotový.
Celé naše družstvo má ve svém programu skautská předsevzetí řešit naléhavé potřeby společnosti a máme též zvláštní zájem pro zapojení mládeže a vůbec technologicky nadšené veřejnosti.
Jsme proto připraveni zájemcům o anticovid-hightech nabídnout vyrobit si vlastní nanovlákna v “přenosném mobilním generátoru nanovláken pro zvláknování polymerů odstředivou metodou” a vážným zájemcům toto zařízení postavit tak, aby si případně mohli i sami vyrábět vložky s nanovlákny (nanomembránu) do své roušky, respirátoru, či masky.

Průvodní slovo vývojáře pro demonstraci výroby nanovláken:

“Nanovlákna levně a snadno!
Dopijete kávu, plastový šálek upevníte na hřídelku nízkoenergetického motorku, do injekční stříkačky 10 ml nasajete polymer PVA, roztočíte zařízení a do jeho středu pozvolna nanášíte polymer.
Za okamžik pohárek začne chrlit nanovlákna, která vzhledem ke svému velmi vysokému měrnému povrchu a extrémně nízké váze vyplní poměrně velký prostor.
Wauu!!
Víte že z 1g polymeru lze vyrobit (pokud bychom to dokázali) “JEDINÉ” nanovlákno, které by ovinulo zeměkouli kolem rovníku?
Na další setkání a spolupráci s vámi se těší tým Nanokorn (provozovna družstva AKORN).”

V této souvislosti sháníme partnery projektu, sponzory, podpůrné spolupracovníky.

Veškeré technické parametry tohoto generátoru jsou zatím know-how a z toho hlediska je budeme konzultovat jen s vážnými zájemci.

Prosíme všechny zájemce, aby se nám ozvali:

AKORN facebook

František Toman – Praha facebook

608 882 917

frankline@seznam.cz

Sharing is caring!