Obklady a Dlažby od Vasko De Gama

# Profesionální a věrné

Obkladači

Provádíme kompletní obkladačské práce 

Nezávislý dotazník na naše služby.

Pokud ho využijete, je to nezávazné a zaručujeme bezplatnou konzultaci nad problémem, tak neváhejte…

Plný Servis

Profesionalita

Materiály

Exteriérové ​​podlahy a dlažby budou vždy vyrobeny z materiálů, které jsou odolnější vůči oděru než materiály používané pro vnitřní podlahy: vysoce kvalitní keramika, porcelánová žula, mramor nebo kámen ve srovnání s teracem, parketami, linoleem (PVC) nebo kobercovými podlahami.

Vnější obklady mohou být provedeny pomocí dlaždic, které lze použít i v interiéru, ale obvykle se provádějí pomocí různých jiných materiálů: akrylátové omítky, řezaného nebo přírodního kamene, mozaiky, skla, kovu a dalších.

Porcelánová žula nebo keramika?

Porcelánová žula je keramický materiál, který se dodává v různých odstínech a matném nebo lesklém provedení. Porcelánové žulové dlaždice jsou velmi odolné proti oděru, odpuzují vodu a lze je lepit i na stávající podlahy.  Protože je tato podlaha voděodolná, bude také perfektní volbou pro koupelny a vlhké prostory.  Při použití porcelánové žuly nebo keramiky je důležité dbát na to, aby úroveň drsnosti dlaždice (koeficient tření / protiskluznost) odpovídala normě. Norma definuje míru součinitele tření, která se liší oblast od oblasti, ve vlhkých místnostech a na slunečních terasách bude dlaždice hrubší (s vyšším R), protože uvnitř domu - toto téma si můžete přečíst podrobně. Nevýhody - Porcelánové žulové dlaždice jsou méně odolné proti poškrábání, rozbití a nárazům, a proto při silném používání nebo silném pohybu mohou prasknout, stejně jako velmi hrubé dlaždice mají někdy tendenci chytat nečistoty, což ztěžuje udržení úrovně údržby dlaždic.

Metody malování porcelánových žulových dlaždic

Dnes je většina porcelánových dlaždic je malována pokročilými a digitálními technologickými metodami. To umožňuje dosáhnout velmi široké škály barev, vzorů a potisků s různými texturami. Barevné koupelnové dlaždice mohou dosáhnout efektu obložení dřevem, cihlou nebo dokonce látkou, dát pocit „dlaždiček z minulosti“, jako jsou ty, které byly malovány řemeslně, nebo vytvořit centrální barevný vzor z dlaždic natřených v různých barvách.

Rozdíly mezi venkovními a vnitřními podlahami

Podlahy a obklady, ať už jsou prováděny uvnitř nebo vně budovy, dosahují několika podobných cílů: Praktický cíl - vytvořit rovné, hladké a odolné povrchy. Podlahy nám poskytují tvrdé a jednotné povrchy, po kterých lze bezpečně chodit, umísťovat nábytek a pohodlně provádět jakoukoli operaci v domě nebo na balkóně; Opláštění nám poskytuje rovné stěny a hladký materiál, který se snadno čistí a je odolný vůči vodě a dalším materiálům. Estetický cíl - podlahy i obklady pokrývají drsné povrchy, které vznikají při stavbě, esteticky a lahodí oku. Existuje obrovský výběr podlahových a obkladových dlaždic všech typů, jejichž celý účel je především estetický.

Přírodní kámen, nebo jiný materiál?

Obklady z přírodního kamene jsou klasickou volbou pro domácnost a zahrnují různé typy možností. Přirozeně existují odolnější kamenné dlaždice ve srovnání s ostatními, takže výběr by měl být proveden podle požadovaného stupně trvanlivosti. Nevýhody – Veganské kameny většinou absorbují více vody a jsou tedy méně odolné proti vnikání tekutin, skvrnám a podobně.

Barevné porcelánové žulové dlaždice (kolekce barev)

Není pochyb o tom, že v novém designovém trendu jsou porcelánové žulové dlaždice snad tím nejdůležitějším prvkem při určování atmosféry a stylu designu. Protože dlaždice mohou být navrženy v různých tvarech a odstínech. Porcelánové žulové dlaždice nabízejí široké možnosti provedení a lze je přizpůsobit požadované atmosféře v místnosti. A barva? Dodává na zajímavosti a vitalitě každé podlaze nebo obkladu v koupelně.

Nezapomeňte zkontrolovat stupeň drsnosti podlahy

Servisní místnosti jsou místnosti, kde je relativně nízký provoz, a proto lze pokládat glazované barevné dlaždice. Ve skutečnosti je při pohledu na koupelnu jednou z důležitých věcí, které je třeba věnovat pozornost, stupeň drsnosti dlaždic použitých v podlaze. Další věcí, které je třeba věnovat pozornost, je snadné čištění dlaždic používaných k obložení stěn místnosti. Pamatujte, že v těchto místnostech je kritická otázka vlhkosti, vlhkosti a plísní. Právě k tomu slouží glazované dlaždice, které se velmi snadno čistí a skleněný povlak zabraňuje pronikání vody do obkladu.

Nápady na alternativní podlahy

Dnes existují nové a pokročilé materiály, které lze použít pro podlahové prostory, jako je epoxid, bambus, teraco, korek a další. Každý typ je jiný, pokud jde o viditelnost a instalaci, a nabízí výhody a nevýhody, které stojí za to si před výběrem prověři Výběr podlahy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v jakémkoli plánování a bytovém designu, tato volba ovlivní viditelnost, funkčnost a také úroveň čistoty a údržby. Než se tedy pustíte do té či oné podlahy, musíte se seznámit s různými typy, které existují, s jejich klady a zápory.

Malované obklady a vintage styl?

Ačkoli se zdá, že moderní, čistý a studený design dominuje v architektuře a designu, tak se v poslední době objevuje trend změn. Architekti, interiéroví designéři a prodejci společnosti dnes již vědí, jak poukázat na změnu atmosféry a požadavků zákazníků, kteří chtějí návrat ke starému designu s vintage vůní. Vynikajícím příkladem nového trendu je nárůst poptávky po malovaných dlaždicích a dekorovaných dlaždicích. Které srovnávají domov se vzhledem minulých let a jsou kreativním a inovativním způsobem použití keramických obkladů v kuchyni, koupelně a veřejných prostorách. Malované dlaždice, které se v Evropě poprvé objevily v 17. století, mají přeshraniční a kontinentální historii. Byly použity v budovách Španělska a Nizozemska a dominovaly domům ve 20. letech 20. století. Dnes můžeme získat tehdejší podobu v nové a moderní verzi. Výhodou nových obkladů je vlastně fakt, že jsou vyrobeny soudobou technologií a mají vysokou odolnost proti oděru a povětrnostním vlivům.

Utěsnění a izolace

Exteriérové podlahy na površích, pod kterými obytné prostory - balkóny, taškové střechy atd. - vyžadují pečlivé a pečlivé utěsnění povrchu před pokládáním podlahy. Nelze se spolehnout na iluzi těsnění, kterou poskytují dlaždice, i když jsou vyrobeny z neprůhledného materiálu a i když jsou prostory mezi nimi ("fugy") vyplněny akrylovou nebo epoxidovou "pistolí"! Dny tohoto těsnění jsou krátké a pokud pod podlahou není standardní těsnící vrstva (např. bitumenové pásy), je prosakování vody do prostor pod ní jen otázkou času. Koupelnové a kuchyňské obložení vyžaduje hydrozilační opatření před započetím montáže.

Vasyl Furman a jeho práce:

Vasyl je skutečný umělec v oboru obkládání a působí pod pseudonymem Vasko De Gama.

 

 

Uvidíte pouze v Interiery Praha . EU

Náš obkladač má už vytrénované ruce, nepotřebuje křížky ani vodováhu (video je ze soutěže přesnosti, kde pan kolega Furman postoupil do nejvyššího kola).Zkouška přesnosti