Nátěry kovů


Rozhlédněte se a prozkoumejte svůj domov: rychlé skenování nám umožní najít v našem domě několik předmětů, které vyžadují nátěr kovu , včetně železných dveří nebo okna, plechového rámu, grilu a dalších.
Když chceme tyto předměty natírat za účelem osvěžení nebo obnovy, musíme použít barvy na kov k tomu určené, protože barva na kov se vyznačuje jinými a vyššími kvalitami než normální barva, která poskytuje ochranu kovu před různými poškozeními a poškozením.

cíle

Malování kovů má dva hlavní účely:
jeden – vytvoření vrstvy, která odděluje kovový prvek od jeho okolí. V okolí kovu jsou faktory, které způsobují korozi (vlhkost, kyslík ve vzduchu, kyseliny, soli a další). Proto je v procesu lakování kovů běžné používat antikorozní základní nátěry.
Druhým účelem malby je dodat kovovým prvkům estetický a dekorativní vzhled.

kde začneme?

Když plánujete lakování v domácnosti, je velmi důležité pamatovat na to, že nejen typ barvy pro lakování kovů je důležitý, ale také příprava infrastruktury určené pro lakování je významným krokem, který do značné míry určí úspěšnost lakování. celý lakovací systém.
Příprava infrastruktury pro lakování kovů vyžaduje odstranění nečistot, tuků, mastnoty, rzi, starého odlupujícího se a uvolněného nátěru. Způsoby čištění kovů před jejich lakováním mohou být ruční čištění, mechanické čištění nebo chemické čištění.

Typy barev

Na trhu je široká škála barev na kovy, které potřebují osvěžit starý vzhled nebo přelakovat jinou barvou. Barva na kov je pevná, odolná a dává kovu obzvláště nový vzhled. Chrání jej a pokrývá vrstvou, která poskytuje ochranu v průběhu času a zabraňuje tvorbě rzi a rozpadajícímu se vzhledu.

Přijatým způsobem pro proces lakování kovů je použití dvoudruhového nátěrového systému: tedy natírání základní a vrchní barvy, ke kterým lze přidat další typ nátěru, kterým je transparentní lak pro nátěr.
Jedním z hlavních požadavků na nátěrový systém pro nátěry kovů je trvanlivost po mnoho let. K tomu je třeba vybrat ty nejlepší a nejvhodnější barvy.

Základní barva
Základní barvy jsou navrženy pro posílení infrastruktury. Základní barva se nanáší jako první vrstva na lakovaný povrch před nátěrem vrchní barvou. Jeho hlavní funkcí je vytvořit základ pro dobré spojení barevného systému. Základní nátěr vytváří dobrý základ pro nátěry.


Vrchní barva
Během procesu barvení se k základní barvě přidává vrchní barva. Vrchní barva se používá k ochraně před povětrnostními vlivy a k dekorativním účelům.
Základní a vrchní barva
V dnešní době mnoho společností uvádí na trh pro pohodlí spotřebitelů revoluční nátěrový systém „jeden a dost nátěr“, který se používá jako základní a vrchní barva v jedné vrstvě. Tato jedinečná barva je vhodná pro ochranu jakéhokoli kovu – železa, hliníku a pozinkovaného plechu. Barva rychle schne a prodává se v několika odstínech. Má hedvábný lesk a je určen k ochraně všech kovů: lakování železných dveří, lakování železného okna, lakování plechového rámu na dveře, lakování plechového rámu okna i lakování grilu.

Čirý lak na
nátěr Čirý lak na nátěr je ochranná vrstva, skládající se z jednoho nebo více druhů pryskyřic, které se rozpouštějí v kapalině a umožňují nanesení na kovový povrch.
Transparentní lak pro nátěry pro vnější použití se vyznačuje především svou schopností ochrany proti povětrnostním vlivům a odolností vůči ultrafialovým paprskům.
Transparentní krycí lak pro vnitřní použití je jemnější a chrání před vlhkostí a prachem.

Jak malovat?

Přijatá tloušťka při natírání základního nátěru je asi 50 mikronů. Tloušťka ostatních vrstev nátěru se liší podle požadavku. Při požadavku na natírání dvou vrstev základní barvy nebo mezibarvy téže barvy je vhodné jednu z vrstev tónovat, aby se během malování rozlišily vrstvy barvy.
Důležité je použít tu nejlepší a nejvhodnější barvu a pokrýt jí celou plochu ve více vrstvách a požadované tloušťce. V každém případě musíte používat originální typy barev určené pro lakování kovů a bez návodu výrobce je nesmíte míchat s různými barvami.